Wakacyjna kosmetyczka

Daniel

Wakacje to czas, kiedy chętnie podróżujemy. Przygotowując się do podróży musimy spakować także kosmetyki. Żeby zminimalizować wagę bagażu musimy rozsądnie wybrać kosmetyki.

Co powinno znaleźć się w kosmetyczce na wyjazd?

W naszym bagażu zawsze powinny znaleźć się Kosmetyki do opalania bezpieczne dla każdego. Ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV powinna być czymś obowiązkowym i to nie tylko latem. Nasza skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie UV przez cały rok, nawet zimą. Należy również pamiętać, aby wybierać olejki czy kremy z jak najwyższym filtrem i nakładać na całą twarz i ciało. Nie możemy zapominać o nawilżeniu. Dobrej jakości kosmetyki pomogą w regeneracji naskórka. Jest to szczególnie istotne jeśli wybieramy się nad może. Słona woda w połączeniu ze słońcem mogą podwójnie przesuszać skórę, a ta w konsekwencji będzie się nieestetycznie łuszczyć.

Nie możemy zapominać o higienie. W podróży świetnie sprawdzą się produkty w kostce. Zajmują bardzo mało miejsca, można je przewozić nawet w bagażu podręcznym, no i nie wylewają się z opakowania. Tym samym nie pobrudzą nam bagażu.

Zapach i kolory 

Większość z nas nie może wyobrazić sobie życia bez kropli perfum. Na wakacje warto wybrać miniaturową wersję swojego ulubionego zapachu. Dzięki temu nasza kosmetyczka będzie lżejsza, a my zaoszczędzimy sporo miejsca. Jaki zapach warto wybrać na lato? To zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Jednak panie najczęściej decydują się na lekkie, odświeżające zapach, w których dominują nuty owocowe i kwiatowe. W upały lepiej unikać ciężkich zapachów, mogą być przytłaczające, zwłaszcza w gorące, parne dni. U niektórych osób mogą wywoływać migreny.

Na wakacjach doskonale sprawdzi się lżejszy makijaż niż ten na co dzień. Zamiast podkładu lepiej postawić na krem BB. Ten kosmetyk wyrównuje koloryt skóry, ale jej nie obciąża. Kremy BB pasują paniom w każdym wieku. Warto też postawić na paletkę cieni do powiek w neutralnych kolorach. Tego typu produktów można używać również do brwi czy jako bronzera.